A Meigs County student has been selected to participate in the All-Ohio State Fair Band during the Ohio State Fair just as shown from a previous year’s performance. The band changes every year. Submitted photo by the Ohio State Fair.

COLUMBUS, Ohio – A Meigs County student has been named to the All-Ohio State Fair Band.

The All-Ohio State Fair Band & Youth Choir have announced their membership for the 2018 Ohio State Fair and among the membership is Garrett Rees. Rees plays the Alto Saxophone and is an Eastern High School student.

The All-Ohio State Fair Band was founded in 1925 and the All-Ohio State Fair Youth Choir was founded in 1963. The Band and Choir, composed of a total of 400 superior musicians (203 in band, 197 in choir) from 69 counties and more than 150 high schools all across Ohio, are a testament to the musical talents of young Ohioans.

Columbus The All-Ohio State Fair Band, directed by Brian W. Dodd, is made up of students ranging from grades 9 – 12. Members of the band learn more than 50 pieces of concert music to prepare for the Fair and their traditional performance of John Philip Sousa’s “Stars and Stripes Forever!” which closes each of their performances.

Once the Fair opens, the All-Ohio State Fair Youth Choir, directed by Dr. Jon C. Peterson, sings six to eight concerts a day, marching up to ten miles a day to various performance sites around the 360-acre Ohio Expo Center. Members of both the Band and Choir are selected based on a number of factors including student ability and recommendation from choral or band directors.

The All-Ohio State Fair Band and Youth Choir will also be performing a free concert on July 29, 2018 at 1 p.m. in the WCOL Celeste Center in addition to daily performances.

 

In addition to Rees, below is a list of the 2018 All-Ohio State Fair Band and Youth Choir members, listed by county:

Adams
Band: Makayla Conway, Alto Saxophone, North Adams High School

Allen
Choir: Amy Dubuque, Soprano II, Lima Senior High School
Taylor Orlando, Soprano II, Lima Senior High School
Haley Rode, Alto II, Delphos St. John’s
Alexander Rudzinski, Bass I, Shawnee Senior High School
Shiloh Shoemaker, Soprano II, Lima Senior High School

Ashland
Band: Lindsay Gibb, Trombone, Mapleton High School
Bridgid McDonald, Baritone Saxophone, Hillsdale High School
Iain McDonald, Trombone, Hillsdale High School
Caleb Murawski, Alto Saxophone, Hillsdale High School
Choir: Nicolas Serrano, Tenor I, Ashland High School
Nicholas Steffen, Tenor I, Ashland High School

Ashtabula
Band: Jon Dunn, Percussion, Lakeside High School
Leah Harding, Clarinet, Pymatuning Valley High School

Athens
Band: Eryn Dael, French Horn, Alexander High School
Macy French, Tenor Saxophone, Alexander High School
Hadley Hibbard, Trombone, Alexander High School
Keona Hibbard, Flute/Piccolo, Alexander High School

Belmont
Choir: Joscelyne Rector, Soprano I, Union Local

Butler
Band: Sydney Marsh, Flute/Piccolo, Madison Local School
Choir: Bridgett Kleingers, Soprano II, Bishop Fenwick High School

Champaign
Band: Gage Newland, Trombone, Mechanicsburg High School
Choir: Megan Nolan, Alto I, Global Impact STEM Academy

Clark
Band: Wesley Benjamin, Trumpet/Cornet, Home School

Clermont
Choir: Elise Botkin, Soprano I, Felicity-Franklin
Micah Brownfield, Bass II, Milford High School
Taylor Horman, Soprano I, Milford High School
Gabrielle Lytle, Alto I, Milford High School
Logan Miller, Tenor I, Milford High School
Anna Verderber, Soprano II, Milford High School

Columbiana
Band: Carmen Chick, Clarinet, West Branch High School
Victoria Mollenkopf, Trombone, East Palestine High School
Emilee Sanor, Tenor Saxophone, West Branch High School
Choir: Gracie LaScola, Soprano II, East Liverpool High School

Coshocton
Choir: Jakob Reveal, Tenor I, Coshocton County Career Center

Crawford
Band: Timothy Chandler, Trombone, Wynford High School
Todd Chandler, Sousaphone/Tuba, Wynford High School
Mark Motil, Drum Major, Home School
Choir: Millie See, Soprano I, Buckeye Central High School

Cuyahoga
Band: Gracie Bihun, Trombone, Parma Senior High School
Alexander Boozer, Baritone Saxophone, Valley Forge High School
Tyler Bramley, Trumpet/Cornet, Parma Senior High School
Briana Brandt, Clarinet, Parma Senior High School
Frankie Casucci, Trombone, Cleveland Heights High School
Andrew DiAngelo, Tenor Saxophone, Valley Forge High School
Mackenzie Doehr, Clarinet, Valley Forge High School
Michael Dontenville, Percussion, Padua Franciscan High School
Isabelle English, Percussion, Parma Senior High
Jessica Gaughan, Flute/Piccolo, Padua Franciscan High School
Alexander Gillooly, Alto Saxophone, Cleveland Heights High School
Laila Hakki, Percussion, Parma Senior High School
William Hopkins, Trumpet/Cornet, Cleveland Heights High School
Margaret Keller, Padua Franciscan High School
Hailey Kreuzer, Flute/Piccolo, Parma Senior High School
Evan Lang, Baritone: Treble Clef, Valley Forge High School
Kaitlyn Livingston, Flute/Piccolo, Lakewood High School
Lidia Logan, Alto Saxophone, Lakewood High School
Gina Marjanovic, French Horn, Lakewood High School
Kira Marjanovic, Trumpet/Cornet, Lakewood High School
Isabella Mediate, Baritone: Bass Clef, Rocky River High School
Daniel Mills, Percussion, Parma Senior High School
Claire Moenich, Clarinet, Valley Forge High School
Citlali Moreno, Baritone Saxophone, Valley Forge High School
Cruz Moreno, Trumpet/Cornet, Valley Forge High School
Cleopattra Osborne, Baritone: Bass Clef, Padua Franciscan High School
Jessica Parker, Flute/Piccolo, Parma Senior High School
Hallie Ward, Flute/Piccolo, Padua Franciscan High School
Jonas Ward, Alto Saxophone, Padua Franciscan High School
Kileigh Zielinski, Tenor Saxophone, North Olmsted High School
Choir: Sara Adams, Soprano II, Valley Forge High School
Isabelle Ayala, Soprano I, Parma Senior High School
Kaitlyn Chavez, Soprano I, Parma Senior High School
Desirae Riley, Soprano II, Parma Senior High School
Lillian Ross, Soprano I, St. Joseph Academy
Kira Weaver, Soprano II, Fairview High School

Defiance
Band: Amber Baldwin, Clarinet, Ayersville High School
Margaret Burns, Baritone: Bass Clef, Ayersville High School
Ravin Froelich, Alto Saxophone, Ayersville High School
Choir: Kathryne Vorthman, Soprano II, Tinora High School

Delaware
Band: Hannah Barenthin, Clarinet, Buckeye Valley High School
Chloe Kerns, Flute/Piccolo, Oakstone Academy
Adriana Losey, Flute/Piccolo, Centerburg High School
Grant Mirka, Percussion, Buckeye Valley High School
Choir: Destinee Burwell, Alto I, Rutherford B. Hayes
Destini Covington, Alto II, Olentangy High School
Roxanne Lefevre, Alto I, Big Walnut High School
Delaney Olson, Alto II, Hayes High School

Fairfield
Choir: Dylan Clark, Bass II, Pickerington High School Central
Joseph Oler, Tenor II, Pickerington High School Central
Gabreella Radivojevic, Alto I, Pickerington Central High School
Alexandrea Romine, Alto I, Pickerington High School North
Madison Saxton, Soprano I, Pickerington High School North
Evelyn Vance, Alto I, Pickerington High School North
Sabrina Willey, Soprano II, Pickerington North High School

Fayette
Band: Ely Schirtzinger, Percussion, Miami Trace High School
Carter Stanley, Trombone, Washington High School
Quinton, Waits, Sousaphone/Tuba, Miami Trace High School
Madalyn, Zickafoose, Trumpet/Cornet, Washington Senior High School

Franklin
Band: Audrey Beers, Flute/Piccolo, Whetstone High School
Katherine Beyer, Flute/Piccolo, Centennial High School
Catherine Casbohm, Clarinet, Centennial High School
Cierra Crosby, Clarinet, Marion Franklin High School
Adam Davis, Clarinet, Whetstone High School
Kayla Gaski, Sousaphone/Tuba, Centennial High School
Madison Hatfield, Clarinet, North Union High School
William Potter, Trombone, Centennial High School
Rilea Race, Trombone, Columbus Alternative High School
Nathalie Smelko, Bassoon, Whetstone High School
Choir: Camden-Nikolai Burris, Soprano I, Bexley High School
Briana Crosby, Alto I, APCA
Clairece Dotson, Soprano I, Madison Christian School
Alyssa Gebhart, Soprano II, Canal Winchester High School
Ethan Haug, Bass I, Canal Winchester High School
Judy Lin, Alto I, eSTEM Reynoldsburg High School
Isaiah Marshall, Bass I, Thomas Worthington High School
Felix Underwood, Tenor II, Bexley High School

Fulton
Band: Zachary Hines, Alto Saxophone, Delta High School
Isaac Summers, Tenor Saxophone, Pike Delta York High School
Payton Webster, Trombone, Pike Delta York High School
Choir: Ashton Dominique, Soprano II, Fayette
Justin Krempec, Bass I, Evergreen High School
Trinity Leady, Alto II, Fayette High School
Hannah Prentiss, Alto II, Evergreen High School
Benjamin Schwan, Bass II, Evergreen High School
Tessa Shaffer, Alto I, Fayette High School

Gallia
Band: Hunter Coon, Sousaphone/Tuba, River Valley High School
Morgan House, Trombone, River Valley High School
Alyssa Sheets, Alto Saxophone, River Valley High School

Geauga
Choir: Sydney Louden, Soprano I, Newbury Local Schools
Chelsey Mann, Alto II, Newbury High School
Owen Otto, Bass II, Newbury Local Schools

Greene
Choir: Onyx Kraner, Alto II, Greeneview High School
Jocelyn Minton, Alto I, Cedarville High School
Kaleb VanHorn, Bass II, Greeneview High School

Guernsey
Band: Alexis Adair, Clarinet, Buckeye Trail High School
Gavin Brown, Percussion, East Guernsey Local Schools
William Church, Trumpet/Cornet, Buckeye Trail High School
Tessa Peters, Clarinet, Buckeye Trail High School
Sophie Wheeler, Alto Saxophone, Buckeye Trail High School

Hamilton
Choir: Zoe Walter, Soprano I, Oak Hills High School

Hancock
Band: Francesca Bejarano, Clarinet, Hardin Northern High School
Madeline Cook, Clarinet, Fostoria Jr./Sr. High School
Rebecca Dunn, Trumpet/Cornet, Arcadia High School
Timmothy Emerine, Sousaphone/Tuba, Van Buren High School
Martha Foltz, Clarinet, Arlington High School
Erica Kauffman, French Horn, Fostoria High School
Alex Kreh, Trombone, McComb High School
Miranda Mowrey, Oboe, Van Buren High School
Choir: Jonathon Cade, Bass I, Liberty-Benton
Jenna Cortez, Alto I, McComb High School
Tessa Hankin, Alto I, McComb Local High School
Riley Metzker, Soprano I, McComb High School
Reilly Sammet, Soprano II, McComb High School
Robert Schuck, Tenor I, Findlay High School
Chase Steffan, Bass II, McComb High School
Isaac Wartgow, Tenor II, McComb High School

Hardin
Band: Sebastian Johnson, Trumpet/Cornet, Hardin Northern

Henry
Choir: Seth Tonjes, Tenor II, Patrick Henry High School

Hocking
Choir: McKenzie Wolfe, Alto II, Logan High School

Holmes
Band: Marlea Phillips, Flute Piccolo, West Holmes High School
Yasmine Spangler, Flute/Piccolo, West Holmes High School
Lyrik Spurlock, Trumpet/Cornet, West Holmes High School
Jessica Yabroff, Drum Major/Percussion, West Holmes High School
Choir: Kayli Keim, Soprano I, Hiland High School
Erik Marmet, Tenor II, West Holmes High School
Saira Sutton, Soprano II, West Holmes High School

Huron
Band: Ashlynn Legg, Clarinet, Monroeville High School

Jefferson
Band: Nathan Cain, Baritone Saxophone, Edison Local High School
Nicholas Crawford, Percussion, Edison Local School

Knox
Band: Clint Jones, Clarinet, Centerburg High School
Hailey Long, Flute/Piccolo, Centerburg High School
Choir: Faith Langdon, Alto I, Danville High School
Mackenzie Smith, Alto I, Centerburg High School
Alexis Weikle, Alto I, Danville High School

Lawrence
Choir: Madison Filion, Alto II, South Point High School

Licking
Band: Connor Blaha, Trombone, Lakewood High School
Austin Bowman, Drum Major, Lakewood High School
Lauren Bowman, Bass Clarinet, Lakewood High School
Devyn Sowry, Flute/Piccolo, Lakewood High School
Sydney Walters, Clarinet, Watkins Memorial High School
Choir: Katelyn Adkins, Soprano I, Newark High School
Haley Annarino, Alto I, Newark High School
Carley Armstrong, Soprano II, Newark High School
Sutton Blystone, Tenor II, Newark High School
Corey Bullock, Bass I, Newark High School
Madison Burris, Alto I, Watkins Memorial High School
Cayla Clonch, Soprano II, Watkins Memorial High School
Jeriah Cooperider, Tenor II, Newark High School
Jessica Craft, Alto I, Heath High School
Marissa Crane, Soprano I, Newark High School
Wesley Davis, Bass II, Newark High School
Madison Deckop, Soprano II, Watkins Memorial High School
Kamilah Gordon, Alto II, Newark High School
LaShayla Gordon, Alto II, Newark High School
Jacob Grimmett, Tenor II, Newark High School
Piper Holloway, Alto I, Newark High School
Skylar Kokinda, Bass II, Watkins Memorial High School
Keirie Landram, Soprano I, Newark High School
Corey Lane, Tenor II, Watkins Memorial High School
Julia Messer, Alto II, Watkins Memorial High School
Alexandrea Nethers, Alto II, Licking Valley School
Elizabeth Nethers, Alto II, Licking Valley High School
Mackenzie Rentz, Soprano I, Newark High School
Weston Stoneburner, Tenor I, Newark High School
John Strawn, Tenor II, Newark High School
Austin Trisnoadi, Bass II, Newark High School
Patrick Walker, Bass II, Newark High School
Brieann Westfall-Jordan, Soprano I, Granville Christian Academy
Stephanie White, Alto I, Granville Christian Academy
Chandler Workman, Bass I, Newark High School

Logan
Band: Rachel Mears, Percussion, Benjamin Logan High School
Choir: Andrew Egler, Tenor II, Bellefontaine High School
Mathew Smith, Bass I, Riverside High School

Lucas
Band: Ruth Bonnice, Trumpet/Cornet, Clay High School
Jelani Burel, Trumpet/Cornet, Emmanuel Christian School
Megan Cook, Trumpet/Cornet, Sylvania Northview High School
Sarah Finger, Flute/Piccolo, Clay High School
Wesley Griesinger Jr., Sousaphone/Tuba, Pike Delta York High School
Kaitlyn Kirkpatrick, Percussion, Toledo School for the Arts
Kayla Kirkpatrick, Flute/Piccolo, Toledo School for the Arts
Elizabeth Nuhfer, Clarinet, Toledo School for the Arts
Courtney Petersberger, Bass Clarinet, Horizan’s Science Academy
Lainie Roper, Trombone, Toledo School for the Arts
Choir: Karis Gladieux, Soprano II, Clay High School
Brandon Hassen, Bass I, Evergreen High School
Kody Kramer, Tenor I, Clay High School
Dominic O’Korn, Bass I, Clay High School
Kamryn Ruetz, Alto II, Evergreen High School
Faith Schweizer, Alto I, Clay High School

Madison
Choir: Meghan Baker, Soprano II, London High School
Savannah Garverick, Alto II, London High School
Audria Gibson, Alto II, London High School
Hans Harris, Bass II, London High School
Andrew Weber, Bass II, West Jefferson High School

Marion
Band: Zachary Collins, Alto Saxophone, Elgin High School
Austin Gruber, Trumpet/Cornet, Elgin High School
Jamie Jones, Alto Saxophone, Elgin High School
Patrick McDonald, French Horn, Pleasant High School
Matthew Moser, Trumpet/Cornet, Elgin High School
Aaron Poling, Trombone, Elgin High School
Jacob Poling, Baritone Saxophone, Elgin High School
Dayna Poole, Alto Saxophone, Elgin High School
Juan Rosas-Carey, Trumpet/Cornet, Elgin High School
Aaron See, French Horn, Elgin High School
Ashley Watkins, Flute/Piccolo, Elgin High School
Izaiah Wiley, Baritone: Bass Clef, Pleasant High School
Choir: Zachary Abraham, Tenor II, Pleasant High School
Joshua Niles, Tenor II, Pleasant High School

Medina
Choir: Matthew Bachman, Bass II, Home School
Jesse Schartiger, Bass I, Orrville High School

Mercer
Choir: Emily Fortener, Alto I, Coldwater High School
Hannah Fox, Alto II, Coldwater High School
Payton Kunk, Soprano II, Coldwater High School
Lily Schulze, Soprano I, St. Henry High School

Miami
Choir: Kyleigh Ryan, Soprano I, Milton-Union

Montgomery
Choir: Jarrett Brown, Bass II, West Carrollton High School
Spencer McNally, Bass I, West Carrollton High School

Morrow
Band: Emilie Drumm, Flute/Piccolo, Northmor Local High School
Sara Drumm, Trumpet/Cornet, Northmor High School
Sarah Dudley, Clarinet, Northmor High School
Joshua Langoehr, Trumpet/Cornet, Northmor Local Schools
Kayla Miller, Trombone, Highland Local Schools
Brooke Stone, Trombone, Highland High School
Choir: Kelly Baer, Alto II, Mount Gilead High School
Zoey Nichols, Soprano I, Northmor High School
Sarah Sturdivant, Soprano II, Mount Gilead High School

Muskingum
Choir: Taylor Madison, Alto II, Zanesville High School
Carter Milatovich, Tenor II, John Glenn High School

Noble
Band: Hailey Thomas, Clarinet, Buckeye Trail High School

Perry
Choir: Jessica Jordon, Soprano II, Sheridan High School
Reaven Perry, Alto I, New Lexington High School
Abigail Tolliver, Alto I, Sheridan High School

Pickaway
Band: Jacob Hawkes, Tenor Saxophone, Westfall High School
Wilford Petzel, Sousaphone/Tuba, Westfall High School
Nathaniel Reynolds, Percussion, Westfall High School

Portage
Band: Lauren Amodio, Percussion, Southeast High School
Ryan Brown, Alto Saxophone, Southeast High School
Felicity Call, Trombone, Southeast High School
Mallory Coss, Clarinet, Southeast Local Schools
Rachel Hose, Trumpet/Cornet, Southeast High School
Jack Romocean, Tenor Saxophone, Southeast High School
Madison Scott, Trumpet/Cornet, Southeast High School
Jakob Witkosky, Percussion, Southeast High School

Preble
Band: Seth Duning, Bassoon, National Trail High School
Syd Duning, Trumpet/Cornet, National Trail High School
Tyler Rush, Alto Saxophone, National Trail High School

Putnam
Band: Micah Flores, Baritone: Treble Clef, Leipsic School District
Dylan Hiegel, Trumpet/Cornet, Leipsic High School
Antonio Paso-Tero, Baritone Saxophone, Leipsic Local School
Eric Williamson, Percussion, Leipsic High School
Choir: Alisandra Minjarez, Soprano I, Leipsic Local Schools
Carter Moore, Bass II, Kalida High School
Ivy Parker, Soprano I, Columbus Grove High School
Ariel Valdez, Alto I, Leipsic High School

Richland
Band: Lila Hyatt, Flute/Piccolo, Madison Comprehensive High School
Madyson Reedy, Clarinet, Madison Comprehensive High School
Choir: Gavin Beck, Bass II, Ontario High School
Lillian Casey, Soprano I, Ontario High School
Kylie Hillman, Soprano II, Clear fork High School

Ross
Choir: Jade Hammer, Soprano II, Chillicothe

Sandusky
Band: Caleb Chalfin, Trombone, Lakota High School
Jonathon Mason, Sousaphone/Tuba, Lakota Local Schools
Choir: Benjamin Davies, Bass II, Gibsonburg High School
Adreanna Gonzalez, Soprano I, Fremont Ross High School
Ann Hoffman, Soprano II, Lakota High School
Emma Widmer, Soprano I, Gibsonburg High School

Scioto
Choir: Adrian Soard, Bass I, Portsmouth High School

Seneca
Band: Bailee Coss, Baritone: Bass Clef, Hopewell-Loudon High School
Morgan Cranmore, Baritone: Bass Clef, Tiffin Columbian High School
Michael Daniels, Percussion, Fostoria Jr./Sr. High School
Camryn Harben, Flute/Piccolo, Seneca East High School
Jenna Ickes, Trumpet/Cornet, Hopewell-Loudon High School
Amber Lee, Clarinet, Hopewell-Loudon High School
Thomas Masterson, French Horn, Hopewell-Loudon High School
Bennett Ramsdell, Sousaphone/Tuba, Tiffin Columbian High School
Mykala Reinhart, Alto Saxophone, Hopewell-Loudon High School
Kathleen Root, Clarinet, Old Fort High School
Rebecca Steinmetz, French Horn, Hopewell-Loudon High School
Abraham Sulin, French Horn, Columbian High School
Abrianna Swartz, Bass Clarinet, Fostoria High School
Iyanna Taylor, Flute/Piccolo, Fotoria Jr./Sr. High School
Isaac Upton, Bassoon, Tiffin Columbian High School
Autumn Weidner, Tenor Saxophone, Fostoria Jr./Sr. High School
Dylan Weinandy, Trombone, New Riegel High School
Olivia Young, Flute/Piccolo, Tiffin Columbia High School
Choir: Rosalva Barraza, Alto II, Seneca East High School
Emma Bauer, Soprano I, Tiffin Columbian High School
Eric Evans, Bass II, Tiffin Columbian High School
Riley Gibson, Soprano I, Seneca East High School
Dominique Hall, Soprano I, Seneca Eat High School
Madelyn Johnston, Soprano II, Seneca East High School
Victoriya Marvin, Soprano II, Seneca East High School
Morgan Otto, Soprano II, Lakota High School
Eric Palmer, Bass II, Arcadia High School
Dustin Powers, Bass I, Seneca East High School
Brennan Ross, Bass II, Lakota Local Schools
Savannah Treft, Soprano II, Seneca East High School
Mazlyn Wilder, Alto I, Lakota High School

Shelby
Band: Gregory Goubeaux, Percussion, Russia Local School
Jacob Goubeaux, Alto Saxophone, Russia Local School
Hunter Lloyd, Baritone: Bass Clef, Russia Local School
Jeffrey Overholser, Trombone, Sidney High School
Andrew Wiseman, Percussion, Lehman Catholic High School
Choir: Mya Elsass, Soprano II, Fairlawn Local School
Annie Steman, Soprano I, Fairlawn High School
Brynn Thomas, Soprano II, Fairlawn Local Schools
Madelyn Wiseman, Alto II, Lehman Catholic High School

Stark
Band: Katie Johnson, Clarinet, Fairless High School
Jacqualyn Link, French Horn, Fairless High School
Choir: Kaylynn Douglas, Alto II, Fairless High School
Ella Hostetler, Soprano I, Waterloo High School
Kyle Hudson, Bass I, Minerva High School
Lydia Prickett, Sorpano I, Massillon Christian School
Alyssa Smith, Alto I Minerva High School

Summit
Band: Kathryn Swanson, Oboe, Barberton Middle School

Trumbull
Band: Craig Madison, Trumpet/Cornet, Newton Falls High School
Jossette Madison, Alto Saxophone, Newton Falls High School
Choir: Maxwell Digman, Tenor I, Newton Falls High School
Dolores Heschmeyer, Alto I, Cardinal Mooney High School
Joseph Ruhlman, Tenor II, Maplewood High School
Rayven Shaffer, Soprano II, Newton Falls High School

Tuscarawas
Band: Dylan Garretson, Sousaphone/Tuba, Newcomerstown High School
Hunter Garretson, Baritone: Bass Clef, Newcomerstown High School

Union
Band: Emma Mishler, Trumpet/Cornet, North Union High School
Taylor Stidham, Percussion, North Union High School

Van Wert
Choir: Allison Bowsher, Soprano II Spencerville High School

Vinton
Choir: Tessa Hoy, Alto II, Vinton County High School
Mason Huston, Bass I, Vinton County High School
Abbagail Riley, Soprano II, Vinton County High School

Warren
Choir: Matthew Battenfield, Tenor II, Little Miami High School
Elijah Lanham, Bass I, Little Miami High School
Frankie Stage, Alto I, Little Miami High School

Wayne
Band: Sean Coen, Tenor Saxophone, Wooster High School
Ashley Madrid, Trumpet/Cornet, Orrville High School
Choir: Kehra Feltner, Alto II, Orrville High School
Kristen Fenstermaker, Soprano II, Orrville High School
Covie Gray, Alto I, Waynedale High School
Saige Koteles, Soprano I, Orrville High School
Sierra McKeown, Soprano II, Orrville High School
Judith Ramos, Soprano I, Orrville High School
Leslie Rodriguez, Alto I, Orrville High School

Williams
Band: Austin Echler, Sousaphone/Tuba, North Central Local High School
Lydia Grime, Baritone: Treble Clef, Monpelier High School
Evan Livengood, Baritone: Bass Clef, North Central Local High School
Blake Sakos, French Horn, North Central Local High School
Trystan Yoder, Alto Saxophone, North Central Local High School
Choir: Madison Baughman, Alto I, Fayette Local School
Mark Pearly, Bass I, Millcreek West Unity
Samantha Ridgway, Alto I, Edon Northwest
Haley Wehrle, Soprano II, North Central High School
Sterling Wisniewski, Bass I, Styker High School

Wood
Band: Sophia Bird, Tenor Saxophone, Bowling Green High School
Damon Dotson, Tenor Saxophone, North Baltimore High School
Erica Hartley, Flute/Piccolo, Lakota High School
Erin Hartley, Clarinet, Lakota High School
Elaine Hudson, Oboe, Bowling Green High School
Hana Windham, Trumpet Cornet, Fostoria Jr. Sr. High School
Choir: Trinity Morelock, Alto I, Lakota High School
Sarah Sievers, Alto I, Lakota High School

For more information, call 1-888-OHO-EXPO or 1-614-644-FAIR. On the Web, visit us at ohiostatefair.com.

The Ohio Expo Center is proud to host the Ohio State Fair. With big-name entertainment, educational activities, hundreds of exhibits and one of the largest junior livestock shows in the nation, the 2018 Ohio State Fair will run July 25 – Aug. 5.