May 29, 2024

ROCKSPRINGS – Ohio Results of the 2023 Meigs County Fair beef show.
Market Beef – Grand Champion Market Beef – Mcayla Nelson; Reserve Champion Market Beef – Ashton Bean ; 3rd place Guy Calloway; 4th place Makenna Rankin; 5th place Treyson Mullen.

Market Steer / Heifer Show Class 1- First Place Olivia Wood; 2nd place Nathan Pierce.

Market Steer / Heifer Show Class 2 – 1st place Marcy Evans; 2nd place Israel Williams; 3rd place Baylee Madden.

Market Steer / Heifer Show Class 3 – 1st place Ashton Bean; 2nd place Guy Calaway; 3rd place Isabella Runyon.

Market Steer / Heifer Show Class 4 – 1st place McKayla Nelson; 2nd place Mitchel Evans; 3rd place Samuel Bauerbach.

Market Steer/ Heifer Show Class 5 – 1st place MaKenna Rankin; 2nd place Treyson Mullen; 3rd place Sarah LaVerne Williams.

Commercial Feeder Beef – Grand Champion Market Beef – Jennifer Parker; Reserve Champion Market Beef – Olivia Wood; 3rd place Reagan Burke; 4th place Braelynn Sims; 5th place Guy Calaway; 6th place Cade Newland; 7th place Abigail Bauerbach; 8th place Nick Bauerbach; 9th place Shayla Hysell; 10th place Treyson Mullen.

Commercial Feeder Show Class 1 – 1st place Cade Newland; 2nd place Isabella Runyon; 3rd place Laikyn Davis.

Commercial Feeder Show Class 2 – 1st place Reagan Burke; 2nd place Guy Calaway; 3rd place Treyson Mullen; 4th place Blake Smith.

Commercial Feeder Show Class 3 – 1st place Jennifer Parker; 2nd place Olivia Wood; 3rd place Braelynn Sims; 4th place Nick Bauerbach; 5th place Paige Smith.

Commercial Feeder Show Class 4 – 1st place Abigail Bauerbach; 2nd place Shayla Hysell; 3rd place Paige Bauerbach; 4th place Rikki Bauerbach.

Beef Showmanship – Grand Champion Beef Showman – MaKayla Nelson; Reserve Champion Beef Showman – Guy Calaway.

Beef Showmanship Senior 17+ years Heat 1 – 1st place Abigail Bauerbach; 2nd place Olivia Wood.
Senior 17+ years Heat 2 – 1st place Guy Calaway; 2nd place Shayla Hysell.
Junior 14-16 years Heat 1 – 1st place Isabella Runyon; 2nd place Samuel Bauerbach.
Junior 14-16 years Heat 2 – 1st place McKayla Nelson; 2nd place MaKenna Rankin.
Intermediate 11-13 years Heat 1 – 1st place Braelynn Sims; 2nd place Cade Newland.
Intermediate 11-13 years Heat 2 – 1st place Paige Smith.
Beginner 8-10 years – 1st place Treyson Mullen; 2nd place Blake Smith.